Banky opět zlevňují své hypotéky

Při meziměsíčním srovnání se úrokové sazby opět propadly na své nové minimum. Zda tento trend bude i nadále pokračovat, neví s jistotou odhadnout zřejmě nikdo, no je možné předpokládat, že i v příštích měsících se budou spíše pohybovat směrem dolů, jako by měly opět začít růst.
Hypotéky jsou tak stále dostupnější a velmi výhodné. Jejich objem tak z měsíce na měsíc roste, ale zájem o ně nemají jen ti, kteří chtějí vlastní bydlení. Takto výhodné úvěry na bydlení můžete využít klidně i na rekonstrukci, ale populární je i koupě nemovitosti na další pronájem.
Ceny nemovitostí začaly pomalu růst, i to podnítilo více klientů bank, aby přece jen v tomto období uskutečnily tento nákup. Vlastní bydlení je tak dostupnější, než kdykoliv předtím a mohou si ho tedy dovolit i občané s nižšími příjmy. Takové rozhodnutí však může později znamenat nemalý problém, proto je třeba brát v úvahu i fakt, že o 3, či 5 let, kdy Vám skončí fixace, půjdou úrokové sazby s největší pravděpodobností nahoru. Dobře tedy zvažte, zda i tyto méně výhodné podmínky zvládnete, hypotéku přece nebudete splácet jen 5 let, ale desítky.
Jinou skupinu tvoří ti, kteří se rozhodnou takovouto formou investovat a koupit nemovitost, kterou pak pronajmou. Jde o zajímavý zdroj příjmu, ale třeba dobře zvážit nejen velikost bytu, ale i lokalitu. Problém však může nastat v hledání podnájemníků. Nyní mají i méně majetní možnost pořídit si vlastní bydlení, a tak bude hledání seriózních nájemníků stále větším problémem.
Banky se však stále snaží nalákat nové klienty i jinak, nejen výší úroků. Většina tedy nabízí i další výhody, bonusy, či akce. Například Česká spořitelna nabízí možnost refinancovat zcela bez papírů. Nepotřebujete tak potvrzení o příjmu, ani odhad nemovitosti. Poměrně rozšířené se stávají i mimořádné splátky jednou ročně zcela zdarma. Na to se však zeptejte před podpisem smlouvy.


Další články o půjčkách

Nebankovních poskytovatelů půjček ubude

 I Vy máte dojem, že firem, které poskytují hotovost, je jaksi příliš? Nejste vůbec daleko od pravdy. Na našem trhu na takovou činnost nepotřebujete mnoho. Stačí živnostenský list a můžete začít....

více

Průměrná úroková sazba na hypotékách klesá

Při meziměsíčním srovnání se sazba, za kterou si průměrně v bankách půjčujeme, snížila na 2,11%. Banky tak stále lákají nové klienty, a tak se rekonstrukce, ale i koupě nemovitosti stále vyplatí...

více

Společnost Ferratum má bankovní licenci

Nebankovní společnost Ferratum už jistě znáte. I když jste si u ní nepůjčili, jistě Vám neunikly reklamy, které na své produkty zveřejňuje. Ve své nabídce má zejména rychlé půjčky, které samozřejmě...

více