Co mají společného půjčka bez registru, bankovní úvěr a online půjčka?

 

Vyznat se dnes v nabídce půjček je velmi složité. Poskytovatelé nabízí půjčky bez registru, půjčky před výplatou, rychlé půjčky, půjčky bez dokládání příjmů i online úvěry. Spotřebitel jen těžko pozná, jakou půjčku si má sjednat, chybí-li mu pár tisíc v rodinném rozpočtu. Pokud i vy patříte k těm, kteří potřebují finanční krizi řešit půjčkou, měli byste vědět, jak to s půjčkami doopravdy je.
Spotřebitelská půjčka je jen jedna. Různé názvy úvěrů jsou pouze marketingovým trikem poskytovatelů, jak nalákat zákazníky. Pokud tak potřebujete před výplatou půjčit rychle 5 000 Kč, nemusíte vybírat jen z půjček před výplatou, ale klidně si sjednat i půjčka ihned. Důležité není, jak se úvěr jmenuje, nejdůležitější jsou jeho podmínky. Ty vám musí vyhovovat mnohem více než samotný název.
Jestliže se zaměřujte jen na jeden typ půjčky, přicházíte o možnost sjednání výhodnějšího úvěru. Při porovnávání nabídek proto vezměte v potaz všechny spotřebitelské půjčky. Ty se obvykle vyznačují hned několika stejnými parametry. 
    1. Všechny půjčky sjednáte jen s občankou a přes internet
Úvěrování se čím dál více zjednodušuje. Zatímco ještě před několika lety bylo sjednání úvěru možné jen osobě, dnes smlouvu o půjčce hravě vyřídíte přes internet. Dlouhý výslech na pobočce vás tak nečeká. Předejdete nepříjemným otázkám zahrnující informace o vaší bonitě, finanční minulosti, závazcích a příjmech a výdajích. 
K vyřízení budete potřebovat jen internet a občanský průkaz. Avšak pozor, ani rychlý úvěr se bez rychlého prověření bonity neobejde. Před schválením vaší žádosti po vás poskytovatel bude vyžadovat doložení vaší úvěruschopnosti.
    2. Půjčku i peníze můžete mít do několika minut
Jak rychlé je vyřízení půjčky, stejně tak rychlé je i čerpání peněz. Minutovou půjčku získáte nejen u nebankovních společností, ale i v bance. Během chvilky vám úvěr vyřídí Česká spořitelna, Equa bank nebo Air Bank. 
Jakmile vyplníte online formulář, budete kontaktováni zástupcem společnosti, který vás informuje o tom, zda vaše žádost byla schválena či zamítnuta. V případě úspěchu můžete během několika málo minut peníze rovnou čerpat. Převod peněz na účet je rychlou záležitostí. U hotovostního čerpání se proces prodlouží na několik hodin. 
    3. Každá půjčka vás může dostat do dluhů
Jedním ze společných bodů spotřebitelských půjček je, že vás všechny mohou dostat do ještě větších finančních problémů, než které máte před jejich sjednáním. Vždy tak dobře zvažte, zda budete mít na pravidelnou úhradu měsíční splátky, a to ať už si sjednáváte bankovní půjčku, úvěr bez registru či půjčku před výplatou.
Pakliže se necháte unést jednoduchostí a rychlou potřebou řešit problém, mohli byste se velmi brzy dostat do neschopnosti splácet a exekuce

 


Další články o půjčkách

Zájem o hypotéky je, no přemýšlíme více

Hypoteční úvěr je často jedinou možností, jak si dovolit financovat vlastní bydlení. To přece patří k základním lidským potřebám, ale v poslední době se na trhu s hypotékami toho poměrně hodně...

více

Nevíte co je RPSN?

Množství a dostupnost různých půjček zlákalo už asi každého z nás. Občas potřebujeme větší nebo menší hotovost, a tak nám taková pomoc přijde vhod. Při rozhodování se pro půjčku, nebo úvěr koukáme...

více

Proč si již přes 333 tisíc lidí vybralo Equa bank?

Nové banky na českém trhu dokáží zaujmout a v mnoha ohledech překonávají nabídky zavedených gigantů. Důkazem tohoto tvrzení je také Equa bank, která překonala jazykolamnou hranici 333 333 klientů....

více