Jak vybrat vhodný běžný účet

Bankovní účet je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Lidé si jej zřizují nejenom kvůli tomu, že jim tam chodí výplata od zaměstnavatele, ale lze prostřednictvím něj platit spoustu věcí bezhotovostně. Takže mnohdy nemusíte opouštět prostory svého domu a skrze internetové bankovnictví zaplatíte vše co potřebujete.

Jestliže právě uvažujete o tom, že si založíte běžný účet, možná se vám hodí několik praktických rad.

Pohlídejte si poplatky a úrok

Dnes je naprosto běžné, že spousta bank nabízí účty bezplatně, což je velice příjemná věc. V rámci této služby zdarma byste se však měli zajímat o to, co všechno můžete u takového účtu provádět. Jestli jsou to jenom bezhotovostní přesuny peněz, trvalé příkazy a SIPO nebo zda můžete zdarma vybírat i peníze z bankomatů. Některé věci totiž mohou být zpoplatněny.

Je dobré vědět, že pokud patříte k mladší a studující generaci, existuje také účet pro studenty, za který určitě nic nezaplatíte, a naopak získáte i řadu dalších benefitů a možností. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bankovní účet, mělo by být jeho součástí internetové a mobilní bankovnictví. Současná doba si to jednoduše žádá.

Nakonec neopomínejte ani na to, jak vysokým úrokem bude úročena vaše zůstatková částka. Obvykle je to zanedbatelné procento, ale jsou i banky, jež svým klientům nabízí více.

Zhodnocujte své úspory

Jestliže budete mít na běžném účtu více peněz, které aktuálně nepotřebujete, určitě je nenechávejte ležet ladem. Většina solidních bank vám nabídne nejenom bezplatný běžný účet, ale dá vám navíc spořicí účet. A právě na něj si můžete převádět peníze, kde se vám budou úročit větší úrokovou sazbou. A to zcela zdarma a s možností okamžitého výběru v případě potřeby.

Nepodceňujte přednosti bankovních účtů a zjednodušte si spoustu platebních procesů tím, že takový produkt budete vlastnit.


Další články o půjčkách

Chcete si půjčit na auto?

Zájem o koupi auta je u nás rozhodně velký. O nutnost nejde vždy, ale pokud nové auto chcete, ať už z bazaru, či přímo z výrobní linky, vždy je třeba nejprve zvážit své možnosti. Dnes není nutné,...

více

Byt jako investice

V posledních dnech lákají banky na velmi výhodné hypotéky, které tak i díky výhodným cenám nemovitostí stále více přitahují lidi ke koupi domu, či bytu. Pokud tedy už déle uvažujete nad touto...

více

Krátkodobá půjčka, která boří mýty

Potřebujete peníze rychle, levně a bezpečně? V tom případě potřebujete krátkodobou půjčku od společnosti Zaplo Finance. Nevěříte? Přesvědčíme Vás! Pojďme si spolu projít jednotlivé body z perexu,...

více