Jak vybrat vhodný běžný účet

Bankovní účet je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Lidé si jej zřizují nejenom kvůli tomu, že jim tam chodí výplata od zaměstnavatele, ale lze prostřednictvím něj platit spoustu věcí bezhotovostně. Takže mnohdy nemusíte opouštět prostory svého domu a skrze internetové bankovnictví zaplatíte vše co potřebujete.

Jestliže právě uvažujete o tom, že si založíte běžný účet, možná se vám hodí několik praktických rad.

Pohlídejte si poplatky a úrok

Dnes je naprosto běžné, že spousta bank nabízí účty bezplatně, což je velice příjemná věc. V rámci této služby zdarma byste se však měli zajímat o to, co všechno můžete u takového účtu provádět. Jestli jsou to jenom bezhotovostní přesuny peněz, trvalé příkazy a SIPO nebo zda můžete zdarma vybírat i peníze z bankomatů. Některé věci totiž mohou být zpoplatněny.

Je dobré vědět, že pokud patříte k mladší a studující generaci, existuje také účet pro studenty, za který určitě nic nezaplatíte, a naopak získáte i řadu dalších benefitů a možností. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bankovní účet, mělo by být jeho součástí internetové a mobilní bankovnictví. Současná doba si to jednoduše žádá.

Nakonec neopomínejte ani na to, jak vysokým úrokem bude úročena vaše zůstatková částka. Obvykle je to zanedbatelné procento, ale jsou i banky, jež svým klientům nabízí více.

Zhodnocujte své úspory

Jestliže budete mít na běžném účtu více peněz, které aktuálně nepotřebujete, určitě je nenechávejte ležet ladem. Většina solidních bank vám nabídne nejenom bezplatný běžný účet, ale dá vám navíc spořicí účet. A právě na něj si můžete převádět peníze, kde se vám budou úročit větší úrokovou sazbou. A to zcela zdarma a s možností okamžitého výběru v případě potřeby.

Nepodceňujte přednosti bankovních účtů a zjednodušte si spoustu platebních procesů tím, že takový produkt budete vlastnit.


Další články o půjčkách

Podpora pro mladé

U našich sousedů poskytuje stát jisté výhody, díky kterým si mohou mladí ve věku od 18 do 35 let usnadnit cestu k vlastnímu bydlení. Problém s vlastním bydlením řešíme všichni, ale u mladých, ...

více

Modrá pyramida nabízí

Bydlení je nejčastějším důvodem proč se zadlužovat. Pokud tedy chcete financovat vlastní bydlení prostřednictvím hypotéky, stačí si porovnat jednotlivé nabídky. Díky velké konkurenci tak můžete...

více

SMS půjčka

Do situace, kdy nutně potřebujeme nižší hotovost se může dostat každý. Neočekávaný problém, který vyžaduje okamžité řešení tak naruší celý Váš rozpočet. Je proto dobré, pokud si vytváříte rezervu a...

více