Krátkodobé půjčky vás mohou dostat do dluhové pasti

S krátkodobými úvěry se s v dnešní době doslova roztrhl pytel. Na trhu existuje bezpočet poskytovatelů, jež vám nabídnou malý finanční obnos se splatností na třicet dnů. A takové půjčky mají opravdu svůj smysl. Hodí se především těm, koho postihly nepředvídatelné výdaje a do další výplaty zbývá ještě několik dnů. Proč se v takový okamžik vystavovat jakémukoliv finančnímu postihu, když si můžete říci o krátkodobé úvěry?

Pozor byste si však měli dát na to, aby se tento druh finančního produktu nestal tím, co vás přivede do dluhové pasti a nadělá vám ještě více problémů.

Bezplatná půjčka se může prodražit

Ano, i bezplatná půjčka se může prodražit, a to především v okamžiku, kdy si nepřečtete důkladně smluvní podmínky nebo opomenete na malý text pod čarou. Společnost vás naláká na první půjčku zdarma, ale u té druhé už vám nasadí astronomické úrokové sazby a vy během krátké chvíle zjistíte, že další měsíc vlastně nemáte na zaplacení.

Není se asi třeba rozepisovat o tom, jaký scénář potom bude následovat. Pokud budete mít štěstí, společnost vám dovolí odklad splátky, v opačném případě se už začínáte vystavovat sankčním poplatkům. I když budou v řádu stovek korun, mohou vám pěkně zavařit.

Bezúročná půjčka zkrátka nemusí být na první pohled tak výhodná, jak se zdá. A proto byste měli při jejím výběru číst mezi řádky, ideálně v obchodních podmínkách, protože právě v nich naleznete vše důležité, co se třeba vědět v rámci splácení.

Opravdu potřebujete krátkodobé půjčky?

Abyste se nedostali do dluhové pasti, přemýšlejte, a to už na samotném prvopočátku před vyplněním první online žádosti na internetu. Opravdu nemáte dostatek peněz na splacení dluhu nebo vám nepůjčí někdo z vašich přátel, u nichž to bude bez jakéhokoliv úroku?

Velice často na krátkodobé půjčky doplácí ti, kdo nepotřebují zaplatit nic akutně, ale jednoduše si chtějí udělat radost například nákupem nového mobilního telefonu. Už při půjčování konkrétní částky je však jasné, že jednorázovou splátku za měsíc pravděpodobně nebudou moci uhradit. A právě v takovém případě je krátkodobá půjčka cestou do dluhové pasti.

Nejhorším scénářem je pak to, když začnete klín vytloukat klínem, to znamená, berete si jeden krátkodobý úvěr za druhým, abyste uhradili ten předešlý. Měsíční náklady na splátky se pak postupně zvyšují a problémy se nabalují. Takový scénář může v nejhorším případě skončit až exekucí.

Krátkodobá půjčka je bezpochyby přínosným a zajímavým úvěrovým řešením, které vám může pomoci a přináší spoustu výhod a benefitů. Aby však došlo k naplnění její podstaty, musíte se jí nejprve naučit využívat a zacházet s ní tak, aby vám zbytečně nezpůsobovala problémy. Vždyť je primárně určena k finanční pomoci a nikoliv k cestě do peněžní tísně.


Další články o půjčkách

Byt jako zdroj příjmu

Vzhledem k výhodné úrokové sazbě na hypotékách a dostupných cenách nemovitostí zřejmě nejednoho napadne možnost koupit a následně pronajímat byt. Takto se přece peníze jen pohrnou, a to bez...

více

Nevíte jak se dostat z dluhů? Jedním z řešení je osobní bankrot

Do finančních potíží se může dostat asi opravdu každý. Důležité ovšem je je řešit. Není to však tak jednoduché, s každým zpožděním se se splátkou, Vás věřitel sankcionuje, co Váš problém jen...

více

U konto od UniCredit Bank

 Garance na dlouhé období Vám dnes nedá zřejmě nikdo. Na tomto staví i UniCredit Bank, která v reklamě láká na své U konto, které Vám zaručí na 10 let bez poplatku. Podívejme se však na tuto...

více