Na co si dát pozor při refinancování

Refinancování je stále populárnější. Úrokové sazby na hypotékách klesají, a tak chce ušetřit každý, nejen ten, co si právě hypotéku bere. Banky tak bojují o každého klienta a klesající sazby jsou pouze jedním nástrojem.
Naše hlavní pohnutky, které nás přinutí jít touto cestou jsou však zaměřeny především na výhodné úrokové sazby. Není divu, vždyť před lety byly nesrovnatelně vyšší, tak proč nevyužít možnost jak ušetřit. Docela jednoduché to však není.
Banky v reklamách deklarují úroky už "OD" no i toto slůvko by mělo být pro nás zásadní. Nestačí se tedy rozhodnout na základě reklamy, do banky musíte jít osobně a ptát se na konkrétní výši úroku, kterou je banka ochotna Vám půjčit. Netřeba však obcházet ani svou původní banku, a tak ji o svém záměru refinancovat informujte předem. Dobré je ji navštívit i 2 měsíce před koncem fixace. Nic neodkládejte, protože určitý čas zabere nejen Vaše hledání, ale i kompletace dokumentů, no a také v bance musí Vaše nová hypotéka projít schvalováním.
Netřeba tedy otálet a navíc pokud svou banku informujete předem, bude Vám možná umět nabídnout podobně výhodné podmínky než konkurence.
Ať už se nakonec rozhodnete pro setrvání u stávající banky, nebo pro radikální změnu, vždy myslete na termíny. Některé banky uvádějí, že novou hypotéku schválí už do 3 dnů. Je to skutečně krátké období, ale nepodceňujte ani vyřizování správních dokumentů a ostatních náležitostí. Rezervujte si proto alespoň 2 i 3 týdny. Vše totiž musíte stihnout ještě před uplynutím konce Vaší fixace.
Odhad Vám také může způsobit vrásky na čele. Banky většinou akceptují i ​​starší dokumenty, ale pokud splácíte už například 10 let, zřejmě budete potřebovat nový. I zde však v některých bankách ušetříte. Odhad totiž nabízejí zdarma nebo Vám jej proplatí. Některé zase vyžadují poplatek i několik tisíc korun, což je další výdaj navíc.


Další články o půjčkách

Čeká Vás exekuce?

I díky dostupnosti a snadnému získání půjček se rozmohly i exekuce. Pokud totiž své závazky nesplatíte, věřitelům dříve nebo později dojde trpělivost a pošlou k Vám exekutora. S lehkou ...

více

Popularita Air bank stoupá

Jistě jste v médiích postřehli reklamy na tuto banku, která se svým férovým přístupem snaží získat klienty jiných bank. Zájem tak o její nabídku stoupá a podle posledních průzkumů by si její služby...

více

Spotřebitelské půjčky

Vyznat se v množství nabízených finančních produktů bank i nebankoviek není jednoduché. Určitě znáte hypotéky, které jsou asi nejlepším důvodem proč si půjčit. Většina půjček však spadá do...

více