Nebankovní půjčky České Budějovice

 

Jak vypadají nebankovní půjčky České Budějovice?

Zajímají vás nebankovní půjčky České Budějovice a chcete vědět, jak vypadají a co mohou nabídnout? Podívejte se na jejich charakteristiku.
Vyřízení úvěru s nebankovním věřitelem není správné ani špatné. Jste jednotlivec, takže se musíte sami rozhodnout na základě svých jedinečných životních podmínek a finanční situace. To znamená, že byste měli alespoň zvážit nebankovní společnosti při porovnávání jednotlivých úvěrů. Tímto způsobem se můžete rozhodnout, zda nejlepší variantou je skutečně nebankovní produkt. Stejně jako u všech věcí v životě, pomocí nebankovního věřitele přichází klady i zápory. Nebankoví věřitelé jsou menší než tradiční konkurenti, takže často musí nabízet nižší úrokové sazby, aby získali zákazníky.

Lepší podmínky než u banky

Dalším důsledkem toho, že jsou menší, je skutečnost, že nebankoví věřitelé často poskytují personalizovanější služby a pružnější podmínky půjček. To je důvod, proč 
    • osoby samostatně výdělečně činné a 
    • lidé se špatnou úvěrovou historií 
často využívají nebankovních věřitelů. Nevýhody však mají i nebankovní instituce. Nemají pobočkové sítě. Pokud tedy hledáte například půjčka České Budějovice, můžete ji vyřídit online nebo prostřednictvím obchodních zástupců. Nenabízejí ani spořicí účty ani kreditní karty. Někteří lidé mají pocit, že je riskantní půjčit si peníze od malé instituce, protože by se to mohla společnost zhroutit.

Výhody bankovních úvěrů

Existuje jeden hlavní vnímaný přínos půjček prostřednictvím banky a to je bezpečnost, která je obklopuje. V době finanční krize, to byly banky, které byly garantovány vládou, zatímco nebankoví věřitelé mohou být vyřazeni z trhu. V dnešní době však nebankovní společnosti podléhají téměř stejně přísnému dohledu a regulaci jako banky. Půjčka bez ručitele je tak dostupná téměř pro všechny. To znamená, že bezpečnost je méně problematická, zejména pokud se jedná o náklady na:
    • nízké sazby, 
    • flexibilitu 
    • dobré služby.

Vývoj nebankovních úvěrů

V devadesátých letech a počátkem dvacátých let minulého století došlo k nárůstu nebankovních věřitelů, kteří získávali své velkoobchodní fondy. Nicméně nebankovní půjčky bez registru nadále rostou jako sektor, který nabízí dlužníkům atraktivní alternativu k bankám a udržení konkurenčního trhu s úvěry.

Regulace nebankovních úvěrů

Zatímco banky jsou vnímány jako bezpečnější z důvodu vysokého množství vládní kontroly a regulace, které podléhají, skutečností je, že nebankoví věřitelé musí také dodržovat intenzivní právní kodexy. Jediný rozdíl oproti bankám, spočívá v tom, že na ně navazují ještě další vrstvy regulace. Rychlá půjčka je sice od nebankovní společnosti, nicméně na našem trhu jsou nejčastěji ty prověřené a o žádné riziko v tomto případě nejde.

Jak vybrat nebankovní úvěr

Vybrat nebankovní úvěr může být poměrně složité. Jednak poskytovatelů je neskutečné množství a také vyznat se v nejrůznějších nabídkách může být složité. Proto je třeba řídit se několika pravidly. Pokud jste se rozhodli, že vyzkoušíte nebankovní společnost, poohlédněte se po té, kterou znají všichni, například z televize. Inzeráty v novinách s titulkem, že zaručeně půjčí každému, nejsou příliš důvěryhodné. Společnosti, které vidíme například v reklamách v televizi, jsou licencované Českou národní bankou a tak lze předpokládat, že jsou spolehlivé. Pak už jen stačí vybrat z nich. 

Podívejte se na reference

Pomoci vám mohou také zkušenosti jiných, nicméně někteří klienti se diví, když k nim společnost není shovívavá v případech, kdy dlužník nesplácí to, co si půjčil a zároveň s institucí nejedná. V případě, že jste si jisti, že budete moci splácet, tak už vám zbývá vybírat podle toho, která společnost nabízí nejmenší úrokovou sazbu. V případě, že potřebujete půjčit menší částku, můžete vyzkoušet krátkodobé půjčky. U některých společností při první půjčce nezaplatíte ani korunu navíc.

 

 


Další články o půjčkách

Hypotéky jsou nejrozšířenější

Statistiky ukazují, že největšímu zájmu, a tedy i naše zadlužení, je způsobeno zejména hypotékami určenými k bydlení. Představa vlastního domova je lákavá, a to i díky klesajícím úrokovým sazbám a...

více

Půjčka na směnku je dostupná, ale riziková

Zorientovat se v množství půjček není jednoduché, navíc většinou pokud se o ně začneme zajímat, potřebujeme peníze co nejrychleji, a tak nezbývá mnoho času na studování detailů, či hledání opravdu...

více

Změny ve stavebním spoření pro děti

Stavební spoření je velmi oblíbené a využíváme ho zejména kvůli možnosti získání státní prémie. Ve velké míře je však využíváno i rodiči, kteří stavební spoření zakládají pro své nezletilé děti, ve...

více