P2P půjčky jsou stále víc oblíbené

Půjčování peněz lidem přímo od lidí se v České republice těší velké popularitě. Objevte tento revoluční model půjček i vy a zjistěte, jaké výhody vedle jasných podmínek a výhodných úrokových sazeb žadatelům přináší.

 

Půjčit si od lidí?

 

V životě každého člověka může nastat moment, kdy si potřebuje půjčit rychle peníze, třebaže do té doby zbytečně neutrácel a poctivě pracoval. Získat prostředky od banky na nečekané výdaje, rekonstrukci bydlení nebo podnikatelské plány však může být v praxi mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Pokud jste v bance nepochodili, vyzkoušejte si půjčit od lidí. P2P půjčky(celým názvem „peer to peer“ půjčky) představují funkční a spravedlivý koncept, díky kterému máte možnost půjčit si zcela bezpečně a nezřídka za velmi zajímavých podmínek.

 

Tržiště s lidskými příběhy

 

Zní vám neuvěřitelně, že běžní lidé s dostatkem finančních prostředků půjčují peníze neznámým lidem prostřednictvím internetu? A to vše za férových podmínek? Ano, doopravdy to může znít zvláštně, ale jen než pochopíte celý princip. Klíčovou roli v celém procesu hraje online platforma. Ta vše řídí, kontroluje a hlídá peněžní toky. Dává dohromady jak žádosti o půjčky, tak investory ochotné složit se na konkrétní úvěr.

 

Mezi asi vůbec nejoblíbenější P2P platformy u nás patří Zonky. Ta je držitelem licence České národní banky, která dohlíží na její fungování. Funguje od roku 2015 a aktuálně sdružuje více než 17 tisíc investorů. Ti se na vaši půjčku složí nejpozději do 48 hodin.

 

Investoři se rozhodují na základě vašeho profilu, rizika spojeného s půjčkou, úroku a v neposlední řadě důvodu, proč si chcete půjčit. Váš příběh a argumenty je musí přesvědčit. Jedná se tak o velmi osobní, ale přesto anonymní žádost. Lidé jsou obecně vždy vstřícnější, když přesně ví, proč někomu půjčují. Výsledkem poctivě poskytnutných informací je výhodný úrok a rychlé získání všech požadovaných prostředků.

 

Jak to přesně funguje?

 

Vše je velmi jednoduché. V první řadě musíte vědět, kolik a na jak dlouho si chcete půjčit. Například u Zonky si můžete půjčit na cokoliv od 20 000 do 500 000 Kč na dobu 6 měsíců až 7 let. Vyberte si takové měsíční splátky, které dokážete bez komplikací platit. Jakmile se věřitelé ze 100 % složí na požadovanou částku, převádí se peníze na váš bankovní účet. Co by se stalo, kdyby zrovna vaše žádost nezaujala dostatek zájemců? Zbytek peněz vám poskytne přímo Zonky.

 

Vše je dokobnale transparentní a půjčku dokonce máte možnost bez poplatků předčasně splatit. Stačí si srovnat půjčky online a rychle pochopíte, že P2P model přímého úvěrování má skutečně co nabídnout. A kdo dosáhne na zmíněné výhody? Konkrétně Zonky je zde pro každého. Výjimkou jsou pouze žadatelé, kteří jsou v insolvenci nebo v exekuci. Jak vidíte, půjčit si od lidí rychle a výhodně je jednoduché. Vysoké popularitě P2P půjček se tak nelze divit.


Další články o půjčkách

Nic nepodceňujte ani na dovolené

Brzy je tu období, na které jsme všichni dlouho čekali a plánovali svůj volný čas. I když tomu počasí až tak moc neodpovídá, přece jen je léto nejočekávanějším ročním obdobím. Těšíme se tak zejména...

více

Rekonstruujeme: Jak ušetřit a přitom se z toho nezbláznit?

Pokud jste koupili nový byt či dům, pak vás v nejbližších letech nejspíš žádné větší práce nečekají. Všichni ostatní však dříve či později musí menší rekonstrukce řešit. Jak se s nimi popasovat a...

více

Výhodné studentské půjčky

Peníze potřebujeme všichni, ale pokud patříte do skupiny mladých, kteří nad touto možností nepřemýšlejí jen proto, že potřebují nový mobil, nebo tablet, zřejmě právě studujete. V této situací s...

více