Potřebujete finanční prostředky? Půjčte si bez rizika a bez úroku

Ať už se ocitnete ve finanční tísni z důvodu nepředvídatelné situace, nebo potřebujete získat peníze, pak je reálné řešení v podobě úvěru či půjčky. Jaký druh půjčky je pro danou situaci výhodný? Jak je to s žádostí o půjčku? Kdy je možno získat půjčku bez navýšení?

 

Půjčka aneb mnohdy jediná potenciální pomoc

 

I když půjčování je známo od pradávna, má poslední roky intenzivně stoupající tendenci. Důvodů je hned několik. Moderní historie půjčování je stará několik tisíc let. Nicméně dnes je půjčování zcela odlišné, než jak tomu bylo i před několika lety.

 

Především lze zažádat o půjčku u bankovní či nebankovní společnosti. Dnes je na trhu rozmanitá nabídka různých druhů půjček. Lze získat tento finanční produkt mnohem snadněji. K dispozici jsou i půjčky bez dokládání příjmů, rychlá půjčka, půjčka pro nezaměstnané apod. Sice se někteří mohou domnívat, že trh je přesycen, ale je zapotřebí zohlednit, že o půjčku je nutno žádat pouze u důvěryhodného poskytovatele! Druhým a podstatným faktem je, že dnes i kvůli ekonomické situaci se lze dostat do finanční nesnáze mnohem častěji a především i nečekaně, jako je například ztráta zaměstnání apod.

 

Půjčka je jistý druh úvěru, kdy dochází k časovému přerozdělení peněz mezi věřitelem neboli poskytovatelem a dlužníkem neboli žadatelem/klientem. Povinností dlužníka je vrátit půjčený finanční obnos s úroky a potenciálními poplatky. A právě úrok je pro věřitele neboli poskytovatele záměrem, proč peníze půjčuje.

 

Půjčka bez navýšení. Jaké jsou možnosti?

 

Získat půjčku a v rámci splátek nezaplatit nic navíc, zkrátka nepřeplatit půjčku je bezpochyby přáním každého. A není podstatné, jestli potřebujete akutně finanční prostředky na pořízení automobilu, domácího spotřebiče, pokrytí nečekaných výdajů apod.

 

Jednou z potenciálních variant je rychlá půjčka před výplatou – první zdarma! Je však zapotřebí pečlivě vybírat, neboť někdy název půjčky může být zavádějící a ve skutečnosti by i tak došlo k přeplacení. Při důkladném výběru lze v této oblasti skutečně najít půjčky, kde se jedná o půjčku bez navýšení. Typické pro tento druh půjčky je, že se jedná o možnost získání nižší finanční částky, která však pokryje výdaje. Většinou doba splatnosti je dva týdny až měsíc. V případě, že splatíte půjčku ve lhůtě, neplatíte nic navíc. V opačném případě, jestliže by nedošlo k řádnému splacení půjčky ve lhůtě, poplatkům se rozhodně nevyhnete.

 

Půjčka bez úroku na pořízení automobilu

 

I při potřebě získání vyššího finančního obnosu lze najít řešení, kdy splatíte jen to, co jste si skutečně půjčili. Můžete se shledat s tím, že někteří prodejci umožňují poskytnutí bezúročné půjčky na auto. Prostě si vezmete úvěr na pořízení automobilu, který může mít splatnost na dobu dvou či tří let. Jak je však možné, že nezaplatíte na splátkách nic navíc? Většinou je nutné si v takovém případě sjednat havarijní pojištění, které vás ve finále může stát i několik tisíc ročně. I když na druhou stranu je pravda, že havarijní pojištění vám může v případě problému usnadnit mnoho starostí.

 

Úvěr ve formě splátkového prodeje bez navýšení

 

Oblastí, kde je možno získat půjčku se zcela nulovým úrokem, je splátkový prodej, tj. účelový spotřebitelský úvěr, jenž je sjednán přímo u obchodníka. S touto možností se lze shledat zejména v rámci pořízení domácích spotřebičů, elektroniky apod. Motivací je zde v případě obchodníka prodat výrobek, a nikoli vydělat na půjčce. Sice se nemusíte obávat potenciálních záludností, avšak i zde je třeba důkladně si přečíst veškeré podmínky a náležitosti před podpisem smlouvy. Neznalost neomlouvá. Co jednou podepíšete, nelze už vzít zpět. Opatrnost a důslednost musí být vždy na prvním místě.

 

Půjčka s nulovým úrokem neboli bez navýšení

 

Jaké podmínky je nutné splnit pro získání půjčky bez navýšení? Jaká jsou její specifika? A kdo může o tento druh půjčky zažádat?

 

O půjčku bez úroku může požádat fyzická osoba starší 18 let, která je způsobilá k právním úkonům, má trvalé či přechodné bydliště na území České republiky, případně disponuje povolením k pobytu v ČR. Musí mít prokazatelný zdroj příjmů a nesmí být ve zkušební či výpovědní lhůtě. A nesmí mít pohledávky či dluhy vůči jiné finanční instituci.

 

Půjčka bez navýšení má dobu splatnosti jednoho roku. Výše půjčky je v rozmezí od deseti do čtyřiceti tisíc korun. Jak je to s úrokovou sazbou a RPSN? Roční procentní sazba nákladů zahrnuje úrok i veškeré ostatní náležitosti související s daným úvěrem, tj. potenciální poplatky či pojištění. V tomto směru se můžete shledat s jistým poplatkem, který je účtovaný bezprostředně po načerpání úvěru. Současně výpočet je ovlivněn i dalšími faktory, jako je celková doba splatnosti a četnost splácení. Stejně tak i to, jestli je při výpočtu používáno i složené úročení.


Další články o půjčkách

Hledejte výhodnější podmínky na hypotéce

Vlastní bydlení je nejčastějším důvodem, proč se zadlužovat. Ve snaze ušetřit volíme často 3 až 5 letou fixaci, ale úroky díky tvrdému konkurenčnímu boji stále klesají. Toto může být podnětem i...

více

Podpora pro mladé

U našich sousedů poskytuje stát jisté výhody, díky kterým si mohou mladí ve věku od 18 do 35 let usnadnit cestu k vlastnímu bydlení. Problém s vlastním bydlením řešíme všichni, ale u mladých, ...

více

Šetřete se Sberbank

I když se ve většině případů setkáváme s nedostatkem hotovosti, všechny banky na našem území nabízejí i šetřící produkty. Ty jsou určeny všem, protože prakticky bychom všichni měli myslet na...

více