Proč si již přes 333 tisíc lidí vybralo Equa bank?

Nové banky na českém trhu dokáží zaujmout a v mnoha ohledech překonávají nabídky zavedených gigantů. Důkazem tohoto tvrzení je také Equa bank, která překonala jazykolamnou hranici 333 333 klientů. Co je zaujalo a jaké služby nejčastěji využívají?

Dejte šanci novým bankám

Počet míst, kde si můžete jako běžný člověk založit bankovní účet, v několika posledních letech roste. Začátkem roku 2018 v České republice působilo více než 40 bank a poboček zahraničních bank. To je v porovnání s předcházejícími roky skvělý nárůst a hlavně důkaz toho, že zavedené instituce nemají až tak dominantní postavení. Konkurence a svěží vzduch v bankovním sektoru snižuje poplatky, zvyšuje kvalitu služeb a přináší zajímavé produkty vyhovující potřebám více lidí. Jinými slovy je z pohledu spotřebitele nárůst počtu bank pozitivní. Equa bank patří do kategorie velmi perspektivních nováčků.

Vybírejte novou banku podle recenzí

Pokud byste hledali nevýhodu v kontextu s nárůstem počtu hráčů na českém bankovním trhu, je to o něco složitější orientace v zástupu nabídek. Při výběru se vyplatí věnovat dostatečnou pozornost a patřičný čas srovnání. Pokuste se zohlednit nejen čísla, ale také reálné zkušenosti uživatelů.

Zjistíte, že za nárůstem uživatelů Equa bank o 23 % v meziročním srovnání stojí například přehlednost nabídky, propracované mobilní bankovnictví a produkty zjednodušující podnikání rodinným firmám. Skvělé recenze Equa bank se stávají důležitým zdrojem informací pro každého, kdo stojí před výběrem nové banky. Vedle zpětné vazby klientů dává smysl přihlédnout také k prestižním oceněním. Equa bank získala v roce 2017 rovnou 6 medailí v soutěži Zlatá Koruna. V této soutěži jsou oceňovány nejlepší bankovní produkty na trhu. 

Při čtení recenzí pouze myslete na to, že co je důležité pro vás, někoho jiného nemusí zajímat. Vždy si tak hledejte relevantní názory pro produkty, o které byste mohli mít zájem. Dvojnásob to platí u institucí s pestrou nabídkou.

Běžné účty nemusí být nuda

Že jsou všechny úplně stejné a je tak jedno, jaký si vyberete? Jste na omylu, běžné účty dokáží i díky novým bankám v čele s Equa bank pořádně překvapit. Samozřejmostí by měly být nulové poplatky za vedení a moderní bankovnictví v mobilu. Úroky jsou u běžných účtů nízké, ale s tím je třeba počítat. Equa bank nabízí bezkontaktní platební kartu za 0 Kč a možnost založení účtu online. K dispozici je také varianta běžného účtu Rodinná firma se všemi standardními úkony zdarma.

Jak vidíte, věnovat pozornost bankám, která přišly na trh až během několika posledních let, se skutečně vyplatí. Minimálně je zajímavé srovnat si podmínky a zjistit, zdali na vás někde nečekají mnohem lepší služby.


Další články o půjčkách

Rychlé půjčky

Do finanční tísně se můžeme dostat kdykoliv. Většinou postačuje i málo a neočekávané výdaje jednoduše nemáme z čeho zaplatit. Pokud nemáme potřebnou hotovost naspořenou, jedinou možností jak si...

více

Půjčka do deseti minut. Kterou vybrat?

Půjčky před výplatou až donedávna v Česku nebyli příliš oblíbené. S počtem poskytovatelů a masivní reklamou tohoto typu půjček stoupá i počet žadatelů. Důvodem, proč zákazníků přibývá, je první...

více

Hypotéky pro snadnější splácení

Banky si konečně začali uvědomovat, že nás jako klienty potřebují. Už se tu tedy nesetkáme s přístupem "pokud se Vám nelíbí, můžete jít", ale samotné banky se snaží získat naši přízeň. Není se čemu...

více