Investiční zlato 5 5 12

Investiční zlato

Investiční zlato je určeno zejména pro ty, kteří se chtějí zajistit proti inflaci a mají zájem zajistit si hodnotu svého majetku i do budoucna. V nabídce jsou zlaté mince a cihličky. Výhodou zlatých mincí je, že jsou vysoce likvidní, protože jejich cena se plně odvíjí od ceny zlata. Investiční zlaté mince jsou raženy oficiálními mincovnami po celém světě. Mezi nejznámější patří Wiener Philharmoniker, jihoafrický Kruegerrand, či americký Eagle. Z pohledu klienta je v podstatě jedno od jakého výrobce si zlaté mince koupí, při investičních zlatých mincích je důležitá ryzost zlata, která musí být minimálně 995 jednotek. Investiční zlaté mince jsou raženy standardně ve čtyřech velikostech: 1 oz, 1 / 2 oz, 1/4oz a 1 / 10 oz. OZ je označení pro trojskou unci, což je 31,1035 gramů.

 

Ten kdo se rozhodne investovat do investičního zlata, si může vybrat, zda si cihličku nebo mince odnese domů, nebo je uloží v bezpečnostní schránce banky. V druhém případě banka garantuje odkup, protože jen takto má jistotu ryzosti. Jelikož jde o investiční zlato vysoké čistoty, nevztahuje se na něj daň z přidané hodnoty.

 

Výhody investování do zlata 

  • zlato patří do kategorie konzervativních investic a je vhodné jako prostředek pro uchování hodnoty v nejistých časech jako jsou právě tyto v nichž momentálně žijeme
  • zlato je vhodné nejen pro lidi s velkým obnosem peněz, ale i pro drobné investory
  • zlato je vysoce likvidní komodita. Je obchodované 24 hodin denně 7 dní v týdnu a dá se tak kdykoliv zpeněžit
  • investiční zlato se nevztahuje daň z přidané hodnoty
  • zlato neustále roste a každým rokem zvyšuje své maxima

 

Nevýhody investování do investičního zlata 

  • zlato nikdy neroste rychlým tempem oproti akcím obchodovaných na burze
  • zlato není pro ty, co chtějí zbohatnout, ale pro ty co chtějí uchovat hodnotu svého majetku
  • pokud investujete do fyzického zlata musíte také počítat s náklady spojenými na úschovu. Doporučuje se uschovat zlato v bezpečnostní schránce v bance.

 

Součástí investičního zlata by měl být certifikát, který obsahuje typ zlata, jeho originální název, hmotnost, ryzost, značku a logo rafinérie a unikátní číslo.