Spoření pro seniory 5 5 12

Spoření pro seniory

Důchodců si banky jako klienty cení. Svědčí o tom i rozsáhlá nabídka seniorských účtů. Příjem seniorů je sice malý, ale pravidelný, a pokud mají z čeho, jsou naučeni si šetřit. Starší generace mají stále v oblibě vkladní knížky, jsou pro ně lákavé zejména jistotou. I když jsou na knížkách nízké úroky, peníze z nich nevytáhne ani finanční krize, ani špatné odhady dealerů. Peníze na nich pomalu přibývá, ale neubývá, podstatné je, že peníze uložené na vkladní knížce jsou chráněny státem, a tak o ně nemohou přijít. Veškeré operace jsou v ní zaznamenány a starší lidé mají o nich přehled.

 

Výhody vkladních knížek 

  • vkladní knížky banky poskytují bez vázanosti s výpovědní lhůtou
  • zrušení vkladní knížky je ve většině bank bez poplatků
  • výhodou knížky s výpovědní lhůtou je i to, že výpovědi mohou být zadány na několik částek a současně i k různým datům. Majitel si tak nemusí vybrat najednou celou částku, ale jen tolik, kolik potřebuje.

 

Kromě vkladních knížek mohou senioři využít i výhody termínovaných vkladů. Stejně jako u vkladních knížek i zde hraje důležitou roli jistota, která je pro starší lidi prioritou. Majitelé termínovaných vkladů nic neriskují a dopředu si mohou vypočítat kolik vydělají. Převod peněz na tento produkt je jednoduchý. Úroková sazba je předem známa a s vedením účtu se nespojují žádné poplatky.

 

Spoření na horší časy v důchodovém věku se ale nemusí omezovat pouze na termínované vklady a vkladní knížky. Zajímavá možnost se rýsuje už i prostřednictvím stavebního spoření. Stavební spoření už není jen věcí mladší generace, která řeší otázku svého vlastního bydlení. O dům nebo byt je třeba se starat stále, přičemž s přibývajícími léty je to stále těžší. Peníze na případné opravy, jakož i pro jiné účely se hodí i starším lidem. Spoření pro důchodce v sobě spojuje výhody stavebního spoření s možností postupného vyplácení renty. Je určeno pro lidi ve věku nad 55 let. Při ročním vkladu 20 000 Kč střadatel každoročně získá státní prémii ve výši 2 000 Kč, nebo při nižší naspořené částce 10 % z vkladu. Během šestiletého cyklu spoření jsou při tomto tarifu všechny vklady včetně státní prémie zhodnocovány dvouprocentním úrokem.